Category: 
Sort by: 

Taylor, Whit Principal
Pietkiewicz, Bill Assistant Principal
McCullough, Dee Assistant Principal
McCoin, Michael Assistant Principal - CTE

Bartsch, Andrew Social Studies
Bean, Cheryl Economics
Bishop, Shannon Mathematics
Blevins, Sam Marketing
Blosser, Jacky History
Burk, Shelli Mathematics
Cartwright, Santha Art
Coggins, Joanne Spanish
Davis, Becky Science
Delk, Andy Math
Dickens, Mary Lynn Guidance
DiGianfelice, Shawn Physical Education
Dye, Samantha Math
Eggleston, Stanley English
Engle, Steve Science
Ewing, Corey SRO
Frasier, Brad Personal Finance
Fritz, Chris Social Studies
Gilliland, Kayne Director of Bands
Gordon, Neal Science
Green, Tommy CTE
Hall, Mark Guidance
Hardy, Jason Physical Education
Haynes, Rashidah Career and Technical Education
Haynes, Wynee Business
Hill, Jessica English
House, Claudia English
Hudson, Ronnie Welding
Hutton, Doyle English
Insell, Megan Math
Jennings, Marla Theater Arts
Josephson, Amy P.E.
Martin, Jim Physical Education
Matusek, Karisa Mathematics
McFarland, Gayle Spanish
McTigue, Brad Math
Mitchell, David Social Studies
Moore, Cheryl Math
Myers, Debbie Health Science
Newman, Marilynn French
Nixon, Martha Science
Northcutt, Dona S. Library
Palmer, Justin Special Education
Parker, Chelsea Spanish
Perryman, Traci Guidance
Piccone, Sandy Special Education
Pietkiewicz, Bill Assistant Principal
Pietkiewicz, Miriam English
Porter, Jim English
Price, Carolyn Art
Price, Christle Special Education
Purvis, Tim Social Studies
Reeves, Doug Automotive
Richards, Heather Library
Richter, Lea ESL
Riley, Karen Special Education
Sambuco, Jade Science
Skelton-Weise, Kelly Science
Smith, Travoski Vocational/CTE
Smotherman, Tracy Math
Stewart, Chantel Math
Taylor, Leesa Special Education
Taylor, Whit Principal
Thomas, Kevin Physical Education
Thompson, William Kerry Social Studies
Travis, Lee Science
Tucker, Carol Special Education
Turnbow, Kyle Physical Education
Turnbow, Meagan ESL
Underwood, Mitzi Marketing
Vega, Katlin Social Studies
Waterson, Kimberly English
Wilson, Andrea ESL
Yockey, Linda Graduation Coach & Physics Teacher
Ziegler, John Biology

Bills, Jo Ann Attendance Secretary
Brown, Nita Study Hall
Bryant, Melanie Vocational Annex Secretary / Bookkeeper
Canonico, Toni Nurse
Ewing, Corey SRO
Gill, Betty Front Office Secretary
Housch, Betty Teacher's Aide
Inman, Toni EIS Clerk
Merlo, Kelley SCHS Cafeteria Manager
Overcast, Jim ISS
Porter, Patsy Lead Custodian
Rawn, Alethia SRO
Reed, Elaine Bookkeeper
Richardson, Sherry Credit Recovery
Smith, Cynthia (Cindy) Guidance Department Secretary

master, web